Wejdź na szczyt rozpoznawalności z tlsm.pl

Przywitaj się z nami!

Szkło zespolone

Julianna Pawłowska 2019-06-15 0 komentarzy
Szkło zespolone

Producenci okien w ostatnim dziesięcioleciu starali się znaleźć skuteczne rozwiązanie tego problemu i wraz z producentami szkła doszli do wniosku, że można zapobiec nie tylko mostkom termicznym w oknach, ale także powstrzymać promienie słoneczne przed nadmiernym nagrzewaniem okien w ciągu lata, co znacznie ogranicza konieczność włączania klimatyzacji. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom właściciele domów, którzy zamontowali okna z takimi szybami, oszczędzają na obniżeniu kosztów zużycia energii. 

Do produkcji wspomnianych szyb wykorzystuje się szkło zespolone, a ich producentem jest firma ze strony glas-tech.pl z siedzibą w Swarzędzu. Szyby takie składają się na ogół z dwóch lub trzech tafli szkła, z których pierwsza, zewnętrzna może być szybą hartowaną termoizolacyjną z powłoką refleksyjną, natomiast pozostałe to zwykle szkło o różnej grubości. Tafle te umieszczone są w specjalnych ramkach dystansowych o grubości od 6 do 16 mm i zaizolowane specjalnym szczeliwem. Obecnie stosuje się nawet tak zwane ciepłe ramki, które jeszcze bardziej ograniczają powstawanie mostków termicznych. Na życzenie zamawiającego takie szyby możliwe jest wypełnienie przestrzeni międzyszybowych specjalnym gazem o niskiej przewodności cieplnej, czyli argonem.

Takie szyby są najskuteczniejszym sposobem zatrzymania ciepła wewnątrz budynku zimą i zapobiegania nagrzewaniu się pomieszczeń podczas upalnego lata. Producent szyb z podanego linku wykonuje je na zamówienie w dowolnym wymiarze, gwarantując, że są one:

  • bezpieczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne,
  • skuteczne jako ochrona termoizolacyjna,
  • dostępne nawet w niestandardowych wymiarach.

Jest to jeden z najlepszych producentów takiego szkła na polskim, a nawet zagranicznym rynku, którego priorytetem jest zadowolenie klientów z otrzymanego produktu.

Skomentuj wpis