Wejdź na szczyt rozpoznawalności z tlsm.pl

Przywitaj się z nami!

Sucha karma dla psa- wady i zalety

Anita Wiśniewska 2019-05-05 0 komentarzy
Sucha karma dla psa- wady i zalety

Wybór odpowiedniej karmy dla psa wbrew pozorom nie jest taki prosty. Trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na wiek zwierzęcia, w niektórych przypadkach także na jego wagę. Okazuje się bowiem, że niektóre rodzaje karmy nie są wskazane na przykład dla psów mających problem z nadwagą. Ponadto, wersje smakowe również mają znaczenie, bowiem na przykład Twój pies może lubić konkretny rodzaj karmy, zaś inny produkt kompletnie nie przypadnie mu do gustu.

Sucha karma Canivera to dobry wybór między innymi dla właścicieli zwierząt, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym. Karma tego typu, jest wyprodukowana na kształt niewielkich chrupek, które możesz czasem rzucać psu w formie zabawy. Dzięki temu, zwierzę ma więcej frajdy z jedzenia pożywnej karmy. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat składu produktu i dodatków zawartych w nim, wejdź na stronę internetową sklep.canivera.pl. Możesz również zadać pytanie o interesujący Cię produkt.

Sucha karma jest odpowiednia również wtedy, gdy:

  • zależy Ci, aby Twój pies miał dobry stan uzębienia. Karma sucha wymaga pogryzienia, co korzystnie wpływa na uzębienie psa i redukcję kamienia nazębnego;
  • lubisz produkty, które można łatwo przechowywać, głównie dzięki sporym, dobrze przemyślanym opakowaniom. Wejdź w opis produktu, aby zobaczyć jakie gramatury masz do wyboru;
  • zależy Ci na cenie. Często sucha karma kosztuje mniej, niż mokra.

Sucha karma ma dużo wartościowych składników odżywczych, jednak nie zawiera zbyt wiele wody. Z tego powodu, masz dodatkowy obowiązek w postaci starannego dbania o to, by pies miał zawsze dostęp do dużej ilości świeżej wody, w innym wypadku możesz dopuścić do nieprzyjemnych konsekwencji związanych z niewłaściwym odżywianiem psa.

Skomentuj wpis