Wejdź na szczyt rozpoznawalności z tlsm.pl

Przywitaj się z nami!

Prasa hydrauliczna i jej zastosowanie

Jakub Dąbrowski 2021-12-11 0 komentarzy
Prasa hydrauliczna i jej zastosowanie

Urządzenia, jakimi są prasy hydrauliczne, zużywają ciecz w formie czynnika roboczego, która jest niezbędna do przesyłania energii. Wyposażono je w układy sterowania oraz układy napędowe wykorzystujące ciśnienie statyczne, potrzebne podczas obróbki gumy, tworzyw sztucznych oraz drewna. Profesjonalna prasa hydrauliczna, jaką można dostać na stronie sciskpol.pl, ułatwia gięcie, prasowanie, wytłaczanie oraz prostowanie różnych elementów. Gwarantuje płynność pracy, równomierny nacisk oraz szeroką gamę zastosowań. Znajduje zastosowanie nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale też wodociągowej czy lotniczej.

 

Obecność pras w warsztacie ułatwia codzienną pracę specjalistom. Występują one w wersji jedno- i dwustopniowej i posiadają siłowniki sterowane za pomocą pompy ręcznej. Wszystkie z nich wykorzystują zjawisko stałości ciśnienia i bazują na prawie Pascala. Urządzenia te cechują się prostą budową, na którą składają się tłoki i połączone ze sobą cylindry, które wypełniono olejem hydraulicznym.

 

Stronę prowadzi internetowy sklep mający w asortymencie szereg innych produktów, takich jak giętarka do ruro różnej średnicy. Jak wskazuje nazwa, jest wykorzystywana do gięcia rur pod wybranym kątem, a wszystko to bez ryzyka zgniecenia. Profesjonalne modele umożliwiają pracę z krótkimi odcinkami, niezależnie od materiału, z jakiego stworzono rurę. Najczęściej jest to miękka stal, aluminium lub miedź. Giętarki zaprezentowane na witrynie wyposażono w wygodną rękojeść, dzięki czemu nie wysuwają się z dłoni. Posiadają też wytrzymałe ramiona oraz kątomierze dające możliwość łatwego określania stopnia wygięcia. Wyposażono je w samoczynny wyłącznik silnikowy, zasilacz hydrauliczny oraz rolki umieszczone na napędowych wałkach.

Skomentuj wpis