Wejdź na szczyt rozpoznawalności z tlsm.pl

Przywitaj się z nami!

Nowoczesne protezy

Katarzyna Brzezińska 2020-11-04 0 komentarzy
Nowoczesne protezy

Utrata kończyny zawsze wiąże się z koniecznością reorganizacji codzienności. Warto w takim wypadku zrobić wszystko, by móc funkcjonować jak najlepiej. Nieocenioną pomocą mogą okazać się nowoczesne protezy. Ofertę tego rodzaju można znaleźć pod adresem internetowym ortopartner.pl. Witryna ta należy do pracowni ortopedycznej i ortoptycznej. Pacjenci zgłaszający się do tego miejsca mogą liczyć na kompleksową opiekę. Na pierwszych spotkaniach omawiany jest problem, przeprowadzane są potrzebne pomiary i analizy, by w efekcie móc stworzyć projekt konkretnej protezy. Pomocne są programy pozwalające na wizualizację, na przykład, pracy dłoni. W razie potrzeby w miejscu tym zatrudnieni są także profesjonalni fizjoterapeuci i rehabilitanci, którzy są w stanie przygotować pacjenta do powrotu do sprawności.

Pracownia zajmuje się zarówno dziećmi, jak i dorosłymi. Oferowane protezy wykonywane są z niezwykle trwałych tworzyw (między innymi z włókna węglowego). Podstawą jest tu zawsze funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkownika. Z tego też powodu, pacjentom daje się wybór. Poniżej przedstawiony podział dostępnych  protez:

  • protezy kończyn dolnych (stóp, podudzia, ud, całych kończyn),
  • protezy kończyn górnych (dłoni, przedramion, ramion, całych kończyn).

Bardzo pomocne w codziennej pracy specjalistów są również drukarki 3D. Dzięki ich wykorzystaniu o wiele szybciej przygotowuje się wzory protez. Pozwala to także uniknąć mozolnego i nie do końca przyjemnego procesu, jakim jest wykonywanie gipsowych odlewów.

Skomentuj wpis