Wejdź na szczyt rozpoznawalności z tlsm.pl

Przywitaj się z nami!

Natryskowe ocieplanie pianką domu - sposób na zmniejszenie rachunków

Katarzyna Brzezińska 2022-12-05 0 komentarzy
Natryskowe ocieplanie pianką domu - sposób na zmniejszenie rachunków

Izolacje natryskowe - nowoczesna technologia dociepleń budynków

Technologia natryskowa wykorzystująca pianę PUR to przykład sprawdzonej techniki ocieplania zewnętrznych i wewnętrznych elementów domu. Izolacje poliuretanem to przede wszystkim brak mostków termicznych, przez które ucieka ciepło. W rezultacie koszty ogrzewania ulegają znacznemu obniżeniu.

PUR to nic innego jak polimer, który szczelnie wypełnia wszystkie zagłębienia, tworząc zwartą, jednorodną powłokę. Tak wykonana izolacja zatrzymuje zimne powietrze na zewnątrz budynku, a ciepłe wewnątrz. Pianka ma również inne zalety, które oprócz mniejszych rachunków za ogrzewanie zwiększają komfort mieszkania.

Zalety, atrybuty i rodzaje piany

Wśród pozostałych właściwości i zalet izopianoli należy także wymienić:

  • szybkość aplikacji,
  • atrakcyjne ceny materiałów i robocizny,
  • małą wagę w przeliczeniu na 1 m3, co sprawia, że konstrukcja ścian fundamentowych, komina czy poddasza nie jest obciążona.

Natryskowe aplikacje odbywają się  za pośrednictwem specjalnych agregatów. We Wrocławiu ocieplanie pianką oferuje firma Izoplan, która wykorzystuje dwa typy materiału PUR:

  • zamkniętokomórkowy — ten rodzaj stosowany jest w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci (np. ścian fundamentowych, piwnic, podmurówek). Docieplenie w tej formie zapobiega pękaniu betonowych powierzchni i dodatkowo zabezpiecza mury domu przed uszkodzeniem w wyniku niskich temperatur. To również świetna izolacja stropodachu od zewnątrz,
  • otwartokomórkowy — tego rodzaju ocieplenie poliuretanowe jest zalecane przede wszystkim do natryskowej termoizolacji budynków wykonanych w technologii kanadyjskiej. Pianowanie w tym systemie zapewnia także dobrą ochronę akustyczną.

Skomentuj wpis