Wejdź na szczyt rozpoznawalności z tlsm.pl

Przywitaj się z nami!

Jakie sprawy rodzinne rozpatruje adwokat w Poznaniu?

Tola Pawlak 2023-06-29 0 komentarzy
Jakie sprawy rodzinne rozpatruje adwokat w Poznaniu?

Podjęcie decyzji o zakończeniu małżeństwa często jest powodem wielu kłótni i trudnych emocji. Niektórzy korzystają wówczas z mediacji, czyli spotkania z bezstronnym mediatorem, którego rolą jest wsparcie klientów w poszukiwaniu kompromisu. Im bardziej zgodne są obie strony sporu, tym szybciej uzyskają rozwód. Przejście przez wszystkie formalności może zająć tylko kilka miesięcy, pod warunkiem, że nikt nie będzie ubiegać się o apelację i dostarczać nowych dowodów.

Adwokat w Poznaniu przyjmuje między innymi osoby, które chcą:

  • przygotować się do podziału wspólnego majątku i znaleźć argumenty za przejęciem określonych dóbr, na przykład samochodu lub mieszkania,
  • ustalić wysokość alimentów wypłacanych na dziecko, zgodnie z jego rzeczywistymi potrzebami i kosztami utrzymania,
  • uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie, w przypadku, gdy mąż lub żona rażąco zaniedbał lub zaniedbała związek i życie rodzinne,
  • zaplanować harmonogram opieki nad dziećmi i ustalić miejsce ich zamieszkania.

Niekiedy zdarza się, że sąd ogranicza lub całkowicie pozbawia władzy rodzicielskiej rodziców małoletnich. Dotyczy to sytuacji, gdy bezpieczeństwo dziecka jest zagrożone. Argumentem za takim wyrokiem jest stosowanie przemocy fizycznej lub psychicznej, uzależnienie opiekuna od alkoholu lub substancji psychoaktywnych i brak godnych warunków do wychowania podopiecznego.

Na stronie internetowej pod adresem adwokatzajac.pl przedstawiono usługi kancelarii, która zajmuje się sprawami z zakresu prawa rodzinnego. Adwokaci udzielają porad, przeprowadzają mediacje oraz pomagają uporządkować dowody. W przypadku rozwodów z orzekaniem o winie warto przygotować materiały dowodowe, takie jak zdjęcia z kochanką lub kochankiem i zeznania świadków.

Skomentuj wpis