Wejdź na szczyt rozpoznawalności z tlsm.pl

Przywitaj się z nami!

Jaką pomoc może zaoferować adwokat od spraw rodzinnych z Wrocławia?

Bruno Piotrowski 2022-06-19 0 komentarzy
Jaką pomoc może zaoferować adwokat od spraw rodzinnych z Wrocławia?

Sprawy rozwodowe niejednokrotnie ciągną się przez wiele lat z powodu braku porozumienia pomiędzy małżonkami. Należy zaznaczyć, że rozwód to nie tylko podział wspólnego majątku (co już budzi wiele nieporozumień między stronami), ale również ustalenie innych ważnych kwestii dotyczących choćby wysokości wypłacanych alimentów czy sprawowania opieki nad dziećmi. W takich przypadkach zdecydowana większość osób decyduje się na podjęcie współpracy z adwokatem od spraw rodzinnych z Wrocławia.

Na stronie kancelariapawlowska.pl została przedstawiona oferta wrocławskiej kancelarii specjalizującej się w prawie rodzinno-opiekuńczym. Klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie adwokatów z Wrocławia (pozew o rozwód, przygotowanie świadków do przesłuchań, udział w mediacjach oraz reprezentowanie strony podczas rozprawy w sądzie).

Sama informacja o rozwodzie jest dla wielu małżonków tak ogromnym ciosem, że nie mają siły, ani chęci na walkę z drugą ze stron procesu. Tutaj właśnie kluczową rolę odgrywa adwokat, który zadba o interesy reprezentowanego klienta w celu zabezpieczenia jego przyszłości finansowej. Nie każdy na przykład wie, że w przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie małżonek może ubiegać się o ustanowienie alimentów zarówno na dzieci, jak i na siebie. W przypadku braku stałego zatrudnienia i niejednokrotnie utraty miejsca zamieszkania taka dodatkowa gotówka z pewnością okaże się pomocna, aby na nowo zacząć układać swoje życie. Dobrze też wiedzieć, że w każdej chwili (gdy istnieją ku temu przesłanki) można starać się o podwyższenie wysokości wypłacanego świadczenia alimentacyjnego. Należy oczywiście złożyć odpowiedni wniosek wraz z uzasadnieniem i udokumentowaniem składanej prośby.

Skomentuj wpis