Wejdź na szczyt rozpoznawalności z tlsm.pl

Przywitaj się z nami!

Jak przebiega likwidacja szerszeni?

Emil Nowakowski 2019-06-01 0 komentarzy
Jak przebiega likwidacja szerszeni?

Mimo iż pewnie wiele osób próbuje na własną rękę pozbyć się tych szkodników i kupuje specjalne preparaty służące do ich likwidacji, to jednak nie zawsze udaje się skutecznie pozbyć problemu. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy w najbliższym otoczeniu pojawi się wielki kokon. W jednym i w drugim przypadku lepiej zlecić to zadanie fachowcom. Wchodząc np. na stronę zwalczanieowadow.pl, znaleźć można firmę specjalizującą się w skutecznym usuwaniu gniazd owadów błonkoskrzydłych.

Proces zwalczania gniazda szerszeni

Jej pracownicy podejmują się każdego zadania związanego z likwidacją szerszeni. Te szkodniki lubią mieszkać nie tylko w lesie czy dziuplach drzew, ale i pod dachami, w szczelinach ścian czy innych osłoniętych przestrzeniach. Żółto-brunatno-czerwone owady wydzielają jad, który zawiera nieco większą dawkę toksyn niż pszczoły lub osy. Po ich ukłuciu pojawia się rana, która znacznie bardziej piecze. Jeśli ktoś jest uczulony, może doznać wstrząsu anafilaktycznego. Najgorszym scenariuszem jest śmierć. Gdy więc po ukąszeniu szerszenia pojawi się gorączka, biegunka, wymioty, ciało będzie puchnąć, zaczną się kłopoty z oddychaniem, to nie można czekać, tylko jak najszybciej należy wezwać pogotowie. Wiedząc, jakie zagrożenie stanowić mogą te owady, warto wezwać specjalistów, którzy pozbędą się ich w profesjonalny sposób.   

Na czym polega likwidacja szerszeni? To proces, który odbywa się zazwyczaj wieczorem, kiedy wszystkie owady są już z powrotem w gnieździe. Specjaliści wprowadzają do niego specjalny preparat, który ma unieruchomić szkodniki. Obezwładnione nie są już tak groźne i można je bezpiecznie usunąć oraz zabrać w miejsce, w którym nie będą już stanowiły zagrożenia.

Skomentuj wpis